BZX79C36-T50A
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX79C36-T50A
JLCPCB Part #
C3738297
Package
DO-35
Description
36V 500mW 50nA@25.2V 90Ω DO-35 Zener Diodes ROHS