BZX55C18
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX55C18
JLCPCB Part #
C3737665
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@14V 16.8V~19.1V 18V 500mW ±5% DO-35 Zener Diodes ROHS