BZX55C15
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX55C15
JLCPCB Part #
C3737462
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@11V 13.8V~15.6V 15V 500mW ±5% DO-35 Zener Diodes ROHS