BZX55C11
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX55C11
JLCPCB Part #
C3737533
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 10.4V~11.6V 100nA@8.5V 11V 500mW ±5% DO-35 Zener Diodes ROHS