BTB16H-600BW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTB16H-600BW3G
JLCPCB Part #
C3614805
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.1V 16A 170A@60Hz 50mA 600V 60mA TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS