BTB16-600BW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTB16-600BW3G
JLCPCB Part #
C3614425
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.1V 16A 170A@60Hz 50mA 600V 60mA TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS