BTB12-800BW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTB12-800BW3G
JLCPCB Part #
C3614749
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.1V 120A@60Hz 12A 50mA 50mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS