BTA16-600SW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTA16-600SW3G
JLCPCB Part #
C3614854
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+110℃@(Tj) 1.3V 10mA 16A 170A@60Hz 20mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS