BTA12-600BW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTA12-600BW3G
JLCPCB Part #
C17604850
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1.1V 12A 50mA 50mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS