BTA08-600BW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTA08-600BW3G
JLCPCB Part #
C3613750
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.1V 50mA 600V 60mA 8A 90A@60Hz TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS