74VCX16240DT
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74VCX16240DT
JLCPCB Part #
C3757056
Package
TSSOP-48
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 16 2.5ns@3.3V,30pF 20uA 24mA 24mA 74VCX Tri-State TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers