74LCX240WMX
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74LCX240WMX
JLCPCB Part #
C899012
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 10uA 24mA 24mA 2V~3.6V 6.5ns@3.3V,50pF 74LCX 8 Tri-State SOIC-20-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS