74LCX16240MTDX
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74LCX16240MTDX
JLCPCB Part #
C899007
Package
TSSOP-48-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1 16 20uA 24mA 24mA 2V~3.6V 4.5ns@3.3V,50pF 74LCX StandardCMOS Tri-State Unidirectional TSSOP-48-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS