74F640SC
MFR.Part #
74F640SC
JLCPCB Part #
C3587328
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 15mA 4.5V~5.5V 64mA 7.5ns@5V,50pF 74F 8 Bidirectional Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers