74F574PC
MFR.Part #
74F574PC
JLCPCB Part #
C3825806
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 100MHz 24mA 3mA 4.5V~5.5V 74F Series 8 8.5ns@5V,50pF 86mA D-Type Rising Edge PDIP-20 Flip Flops ROHS