74F540SCX
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74F540SCX
JLCPCB Part #
C3756999
Package
SOIC-20
Description
0℃~+70℃ 1 3mA 4.5V~5.5V 45mA 5.5ns@5V,50pF 64mA 74F 8 Tri-State Unidirectional SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS