74F175SC
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74F175SC
JLCPCB Part #
C3825936
Package
SOIC-16
Description
0℃~+70℃ 1 140MHz 1mA 20mA 34mA 4 4.5V~5.5V 74F Series 8.5ns@5V,50pF Complementary D-Type Reset Rising Edge SOIC-16 Flip Flops ROHS