74ACTQ240SC
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74ACTQ240SC
JLCPCB Part #
C3755827
Package
SOIC-20
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 40uA 5.5ns@5V,50pF 74ACTQ Tri-State SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS