74ACT240
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74ACT240
Description
-40℃~+85℃ 1.5ns@5V,50pF 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 40uA 74ACT Tri-State - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS