1N5252BTR
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
1N5252BTR
JLCPCB Part #
C895278
Package
DO-204
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@18V 22.8V~25.2V 24V 33Ω 500mW 600Ω DO-204 Zener Diodes ROHS