PA16V1500M8X15
Extended
Manufacturer
jieerrui
MFR.Part #
PA16V1500M8X15
JLCPCB Part #
C48935373
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 14mΩ@100kHz 1500uF 15mm 16V 2000hrs@105℃ 3.5mm 4.7A@100kHz 8mm Polymer ±20% Plugin,D8xL15mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS