MA16V100M6X8
Extended
Manufacturer
jieerrui
MFR.Part #
MA16V100M6X8
JLCPCB Part #
C48971042
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2.9A@100kHz 2000hrs@105℃ 21mΩ@100kHz 6.3mm 7.7mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS