ERA35V2200M16X26
MFR.Part #
ERA35V2200M16X26
JLCPCB Part #
C49256808
Package
Plugin,D16xL26mm
Description
-40℃~+105℃ 1.45A@120Hz 16mm 2000hrs@105℃ 2200uF 26mm 35V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL26mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS