SMBJ190CA
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
SMBJ190CA
JLCPCB Part #
C42394415
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.95A 190V 232V 307.8V 5uA 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS