SMBJ180CA
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
SMBJ180CA
JLCPCB Part #
C42394414
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 180V 2.06A 220V 291.6V 5uA 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS