5.0SMDJ16A
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
5.0SMDJ16A
JLCPCB Part #
C42456394
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1 16V 19.7V 192.3A@10/1000us 26V 50uA 5kW@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS