HX 0.5-6PINQFHY-H2.0
Extended
Manufacturer
hanxia
MFR.Part #
HX 0.5-6PINQFHY-H2.0
JLCPCB Part #
C19269980
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 500mA 50V 6P Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS