ETA5050V12S2F
Extended
Manufacturer
etasolution
MFR.Part #
ETA5050V12S2F
JLCPCB Part #
C6269867
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 37uA 500mA 50uVrms 6V 70dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS