XD2EDGK-5.08-7P-V
MFR.Part #
XD2EDGK-5.08-7P-V
JLCPCB Part #
C22380528
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 14~28 15A 1x7P 2.5 300V 5.08mm 7 7P Female Plug Green Hinged (Snap On) Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS