XD2EDGK-2.54-6P-V
MFR.Part #
XD2EDGK-2.54-6P-V
JLCPCB Part #
C22380555
Package
P=2.54mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~0.5 1 150V 1x6P 2.54mm 20~26 5A 6 6P Female Plug Green Hinged (Snap On) Screw Connection (M1.6) P=2.54mm Pluggable System Terminal Block ROHS