LD501PCSOT-33
MFR.Part #
LD501PCSOT-33
JLCPCB Part #
C5359424
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 118mV@(250mA) 13.5uVrms 229uA 250mA 3.3V 5.5V 74dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS