5.0SMDJ85A/T7
Extended
Manufacturer
amsem
MFR.Part #
5.0SMDJ85A/T7
JLCPCB Part #
C22384707
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 104V 137V 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 5uA 85V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS