Z8F6421AN020EG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F6421AN020EG
JLCPCB Part #
C2640572
Package
PQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+105℃ 20MHz 31 3V~3.6V 64KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 PQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS