Z8F081AHJ020EG2156
MFR.Part #
Z8F081AHJ020EG2156
JLCPCB Part #
C2640222
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+105℃ 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 25 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS