Z8F022AHH020EG2156
MFR.Part #
Z8F022AHH020EG2156
JLCPCB Part #
C7417690
Package
SSOP-20
Description
-40℃~+105℃ 10bit 17 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 512Byte 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS