WAFER-VH3.96-7PWT-W1-P
Extended
Manufacturer
Zhongdi
MFR.Part #
WAFER-VH3.96-7PWT-W1-P
JLCPCB Part #
C22448758
Package
SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 1x7P 250V 3.96mm 7 7A 7P Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle Wire To Board Connector ROHS