WAFER-VH3.96-6PWT-W1-P
Extended
Manufacturer
Zhongdi
MFR.Part #
WAFER-VH3.96-6PWT-W1-P
JLCPCB Part #
C22448757
Package
SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 1x6P 250V 3.96mm 6 6P 7A Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle Wire To Board Connector ROHS