SM8S16CA
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
SM8S16CA
JLCPCB Part #
C5261324
Package
DO-218
Description
10uA 16V 17.8V 254A 26V 6.6kW TVS DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS