5.0SMDJ16CA
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ16CA
JLCPCB Part #
C5261371
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 192.3A@10/1000us 26V 50uA 5kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS