5.0SMDJ160A
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ160A
JLCPCB Part #
C5261474
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 160V 19.3A@10/1000us 197V 259V 5kW@10/1000us 5uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS