5.0SMDJ12A
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ12A
JLCPCB Part #
C5261517
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 251.3A@10/1000us 5kW@10/1000us 800uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS