SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C5161523
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.95A@10/1000us 104V 137V 1uA 85V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS