SMCJ78CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ78CA
JLCPCB Part #
C5161522
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 11.9A 126V 1uA 78V 95.8V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS