SMCJ75CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ75CA
JLCPCB Part #
C5161521
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 12.4A@10/1000us 121V 1uA 75V 92.1V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS