SMCJ6.5CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ6.5CA
JLCPCB Part #
C5161501
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 11.2V 133.9A@10/1000us 500uA 6.5V 7.98V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS