SMCJ48CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ48CA
JLCPCB Part #
C5161517
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW@10/1000us 19.38A@10/1000us 1uA 48V 58.9V 77.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS