SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C5161513
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 28.14A@10/1000us 33V 40.6V 52.3V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS