SMCJ28CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ28CA
JLCPCB Part #
C2683737
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 28V 33.1A@10/1000us 34.4V 45.4V Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS