SMCJ12CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ12CA
JLCPCB Part #
C5161503
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW@10/1000us 12V 14.7V 19.9V 1uA 75.38A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS