SMBJ30CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ30CA
JLCPCB Part #
C5161428
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A@10/1000us 1uA 30V 36.8V 48.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS